Wypowiedzi trenerów po meczu Legia – Zagłębie

Legia Warszawa
fot. google.com

Piłkarze Legii Warszawa w spotkaniu 7. kolejki Lotto Ekstraklasy wygrali przed własną publicznością 2-1 z zespołem Zagłębia Lubin. Tymczasem już teraz możecie przeczytać u nas pomeczową wypowiedź obu szkoleniowców – Piotra Stokowca oraz Jacka Magiery.

Piotr Stokowiec (trener Zagłębia Lubin): Zagraliśmy niezłe spotkanie, ale zabrakło efektów, zwłaszcza w pierwszej połowie. Z przebiegu gry powinniśmy wcześniej zdobyć bramę, co miało by wpływ na przebieg meczu. W drugiej połowie wydatnie przyczyniliśmy się do bramek dla Legii, zabrakło doświadczenia. Z tym się mogę pogodzić, tak jest futbol. Ale nie mogę się pogodzić sytuacją Alana Czerwińskiego Lubię Michała, ale na takie rzeczy nie ma zgody, to nie jest futbol.

Jacek Magiera (trener Legii Warszawa): Dobry mecz zagraliśmy jako zespół, gratuluję postawy w defensywie i ofensywie Wygraliśmy jak najbardziej zasłużenie. W ostatnich dniach wiele uwagi poświęciliśmy odbudowie zespołu pod względem mentalnym. Powrót z Tyraspolu nie był przyjemny, przyzwyczailiśmy się wszyscy do czegoś innego. Ten brak awansu w nas siedział i siedzi, ale nic nie jesteśmy w stanie z tym już zrobić. Naprawić to co zepsuliśmy możemy tylko grą o mistrzostwo Polski, coraz lepszą grą. Dobrze zareagowaliśmy, byliśmy zespołem, jednością.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Nie było łatwo grać dziś w takiej atmosferze, ale rozumiem doskonale kibiców, ich ambicje i rozgoryczenie. Nasze ambicje też sięgają wyżej. Co roku mieliśmy trofea, dziś nie mamy nic. Tylko silne charaktery sobie z tym poradzą, dziś tych charakterów nie zabrakło, każdy zdał egzamin. Ze swojej strony wspomagałem piłkarzy tak, by czuli wsparcie. Każdy potrzebuje innej motywacji. Dla jednych okrzyki z trybun były motywacyjne, dla innych nie. Ale wygraliśmy dla kibiców, nie tylko dla siebie. Krok po kroku trzeba wszystko odbudować, przede wszystkim zaufanie. Mam nadzieję, że niedługo nie będzie 14 tys. ludzi na trybunach, ale 30 tys. Gramy o trzecie mistrzostwo z rzędu i osiągniemy to tylko wtedy, gdy wszyscy będziemy razem.

źródło: legia.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *