Za nami wtorkowe mecze Ligi Mistrzów

Zakończyły się już wtorkowe spotkania trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Przekonywujące zwycięstwa odnotowały zespoły Szachtiora Karagandy, czy Viktorii Pilzno. Bliscy awansu są również piłkarze Steauy Bukareszt, a wyjazdowa wygraną zanotowali zawodnicy Zenitu Sankt Petersburg.

W inauguracyjnym spotkaniu trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów zespół Szachtiora Karagandy wygrał przed własną publicznością 3:0 z Skenderbeu Korce, znacznie zwiększając swoje szanse na awans do kolejnej fazy rozgrywek. Bardzo blisko awansu są zawodnicy Steauy Bukareszt i Viktorii Pilzno. Rumuni wygrali na wyjeździe 2:0 z Dinamo Tibilisi. W barwach gości cały mecz rozegrał Łukasz Szukała. Tymczasem Czesi bez jakichkolwiek problemów poradzili sobie z estońskim Nomme Kalju.

Minimalne zwycięstwo odnieśli piłkarze Austrii Wiedeń, którzy przed własną publicznością pokonali islandzki FH 1:0 po golu Daniela Royera. Na swoim obiekcie wygrali również zawodnicy FC Basel. Szwajcarska drużyna dzięki trafieniu Valentina Stockera poradziła sobie z Maccabi Tel Aviv. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami przegrał duński FC Nordsjaelland. Wicemistrzowie Danii nie sprostali rosyjskiemu Zenitowi Sankt Petersburg.

Bohaterem Metalista Charków został Marko Dević. To właśnie dwie bramki ukraińskiego napastnika zapewniły wyjazdowe zwycięstwo z PAOK Saloniki. Nienajlepiej spisali się za to piłkarze Dinama Zagrzeb. Chorwaci co prawda wygrali 1:0 z Sheriffem Tiraspol, ale bramkę dającą zwycięstwo strzelili dopiero w osiemdziesiątej dziewiątej minucie. Warto wspomnieć również o pojedynku PSV Eindhoven z Zulte Waregem, które zakończyło się wygraną gospodarzy. W ostatnim wtorkowym starciu zespół Olympique Lyon pokonał przed własną publicznością drużynę Grasshoppers Zurych. Jedynego gola w mecz zdobył Milan Bisevac, który pokonał Romana Burkiego w sześćdziesiątej czwartej minucie.