Zapowiedź: 14. kolejka T-Mobile Ekstraklasy

lechita.netJeszcze wczoraj emocjonowaliśmy się spotkaniami trzynastej kolejki T-Mobile Ekstraklasy, a już dzisiaj czekają nas pojedynki czternastej serii pojedynków. Interesująco zapowiada nam się starcie Górnika Zabrze z Cracovią. Ponadto emocji nie zabraknie w meczu Zawiszy Bydgoszcz z Legią Warszawa, a chrapkę na zwycięstwo ma z pewnością Jagiellonia Białystok, która u siebie podejmie poznańskiego Lecha.

Na inaugurację czternastej kolejki T-Mobile Ekstraklasy przeniesiemy się do Zabrza, gdzie już dzisiaj zostanie rozegrane spotkanie pomiędzy miejscowym Górnikiem a drużyną Cracovii. Oba zespoły w ostatnim czasie prezentują wysoki poziom, więc emocji nie powinno na Śląsku zabraknąć. Tymczasem na wtorek zaplanowano dwa pojedynki – punktualnie o godzinie 18:00 powinno rozpocząć się starcie na Twardowskiego, gdzie Pogoń Szczecin podejmie Piasta Gliwice. Faworytem są tutaj z pewnością gospodarze, choć gliwiczanie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w tym sezonie. Później czeka nas natomiast ciekawy pojedynek Wisły Kraków z Widzewem Łódź. Trener Franciszek Smuda wierzy, że ostatnie zwycięstwo było wyjazdowe, a jego piłkarze będą teraz co mecz mogli tryumfować po zdobyciu kompletu punktów.

Na zwycięstwo liczą z pewnością kibice Zagłębia Lubin. Podopieczni trenera Oresta Lenczyka po ostatniej porażce zagrają tym razem u siebie z Lechią Gdańsk, która również nie najlepiej radzi sobie w rundzie jesiennej. Tego samego dnia czeka nas również pojedynek w Kielcach, gdzie miejscowa Korona zagra z Ruchem Chorzów. Gospodarze pod wodzą trenera Pachety radzą sobie coraz pewniej, więc z pewnością liczą na zdobycie kompletu „oczek”. Na koniec czeka nas jeszcze interesujący bój w Bydgoszczy. Beniaminek pod wodzą trenera Ryszarda Tarasiewicza po ostatnim zwycięstwie nad Śląskiem Wrocław, tym razem będzie chciał pokonać warszawską Legię, której piłkarze mogą być podmęczeni ostatnimi, ciężkimi pojedynkami.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Na czwartek zaplanowano natomiast ostatnie dwa spotkania czternastej kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Przełamać zamierzają się zawodnicy Śląska Wrocław, którzy na swoim obiekcie ugoszczą Podbeskidzie Bielsko-Biała. Goście przyjadą z zamiarem wywalczenia punktów, a ma im w tym pomóc osoba trenera Leszka Ojrzyńskiego. Na koniec przeniesiemy się do Białegostoku, gdzie miejscowa Jagiellonia podejmie u siebie poznańskiego Lecha. Podopieczni trenera Piotra Stokowca w poprzedniej kolejce przegrali 0:1 z Górnikiem Zabrze, natomiast lechici podzielili się punktami z Legią Warszawa. Każdy z zespołów ma tutaj chęć na zgarnięcie całej puli, dlatego emocje są gwarantowane!

Terminarz 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy:
Górnik Zabrze – Cracovia [28.10, 18:00]
Pogoń Szczecin – Piast Gliwice [29.10, 18:00]
Wisła Kraków – Widzew Łódź [29.10, 20:30]
Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk [30.10, 18:00]
Korona Kielce – Ruch Chorzów [30.10, 18:00]
Zawisza Bydgoszcz – Legia Warszawa [30.10, 20:30]
Śląsk Wrocław – Podbeskidzie Bielsko-Biała [31.10, 18:00]
Jagiellonia Białystok – Lech Poznań [31.10, 20:30]