Zapowiedź: 7. kolejka ligi rosyjskiej

fot. blogs.bettor.com
fot. blogs.bettor.com

Od piątku do niedzieli włącznie będziemy emocjonować się spotkania rozgrywanymi w ramach siódmej kolejki ligi rosyjskiej. Pasjonująco zapowiada nam się pojedynek w Sankt Petersburgu, gdzie miejscowy Zenit podejmie przed własną publicznością drużynę Lokomotivu Moskwa. To jednak nie jedyny ciekawie zapowiadający się mecz tego weekendu.

Pierwsze spotkanie siódmej kolejki ligi rosyjskiej zostanie rozegrane już w piątek. Na godzinę 18:00 zaplanowano bowiem mecz CSKA Moskwa z Amkarem Perm. Goście nie będą mieli łatwego zadania, bo przeciwko nim zagra aktualny lider rozgrywek naszych wschodnich sąsiadów. Tymczasem sobotnie zmagania rozpoczniemy pojedynkiem dwóch zawodzących zespołów – Terek Grozny przed własną publicznością podejmie drużynę Anżi Machaczkała. Obie ekipy uzbierały dotąd zaledwie po dwa punkty, przez co zajmują miejsca w dolnych rejonach tabeli.

Emocji nie powinno zabraknąć również w spotkaniu FK Krasnodar z Wołgą Niżny Nowogród. Oba zespoły dzieli w tabeli zaledwie jeden punkt, więc ewentualne zwycięstwo pozwoli odskoczyć nieco od rywala. Nienajlepiej radzą sobie zawodnicy Rubina Kazań. Podopieczni trenera Kurbana Berdyeva zmierzą się na wyjeździe z Uralem Jekaterynburg, który także nie powala na kolana. Pasjonująco zapowiada nam się potyczka Zenitu Sankt Petersburg z Lokomotivem Moskwa. Gospodarze z jedenastoma punktami plasują się na piątej pozycji i tracą dwa „oczka” do niedzielnego przeciwnika.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Najłatwiejsze zadanie mają teoretycznie zawodnicy Spartaka Moskwa. Stołeczny klub przed własnymi kibicami zagra bowiem z zamykającym tabelę Tom Tomsk. Zespół pod wodzą trenera Anatolija Davidova nie ma jeszcze ani jednego punktu na koncie i wiele wskazuje na to, że nic w tej kwestii się nie zmieni. Tymczasem na godzinę 16:00 zaplanowano spotkanie Krylii Sowietow z Kubaniem Krasnodar, natomiast na zakończenie siódmej kolejki ligi rosyjskiej czeka nas pojedynek Dinama Moskwa z FK Rostow. Przyjezdni nieoczekiwanie uzbierali trzynaście punktów, więc plasują się w samym czubie tabeli. Gospodarze nie będą mieli łatwego zadania, choć zapowiadają walkę o trzy punkty.

Terminarz 7. kolejki ligi rosyjskiej:
CSKA Moskwa – Amkar Perm [30.08, 18:00]
Terek Grozny – Anżi Machaczkała [31.08, 16:45]
FK Krasnodar – Wołga Niżny Nowogród [31.08, 19:00]
Ural Jekaterynburg – Rubin Kazań [01.09, 11:30]
Zenit Sankt Petersburg – Lokomotiv Moskwa [01.09, 11:30]
Spartak Moskwa – Tom Tomsk [01.09, 13:45]
Krylia Sowietow – Kubań Krasnodar [01.09, 16:00]
Dinamo Moskwa – FK Rostow [01.09, 18:15]