Zmiana trenera w FC Barcelonie!

fc barcelona
fot. fcbarcelona.cat

W środę wieczorem trener Luis Enrique poinformował oficjalnie, że w przyszłym sezonie nie będzie pełnił funkcji pierwszego trenera FC Barcelony. Szkoleniowiec nie przedłuży wygasającego w czerwcu kontraktu – czytamy w serwisie internetowym transfery.info.

W hiszpańskich mediach od dłuższego czasu spekulowano na temat przyszłości Luisa Enrique, któremu w czerwcu wygasa umowa z FC Barceloną. Tymczasem sam szkoleniowiec postanowił rozwiać wątpliwości. Były reprezentant kraju po zwycięskim 6-1 meczu ze Sportingiem Gijon poinformował na konferencji prasowej, że w przyszłym sezonie nie będzie pracował już w Katalonii.

– Chcę poinformować, że po zakończeniu rozgrywek nie będę już szkoleniowcem Barcelony. To była trudna decyzja, ale wszystko dokładnie przemyślałem i niczego nie zmienię. Potrzebuję odpoczynku – stwierdził Enrique cytowany przez dziennikarzy serwisu internetowego transfery.info.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Warto w tym momencie przypomnieć, że Luis Enrique pracuje z zespołem FC Barcelony od lata 2014 roku. Do tej pory zdobył dwa mistrzostwa kraju, Puchar i Superpuchar Hiszpanii, a swoim dorobku ma również Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy oraz Klubowe Mistrzostwa Świata. Na chwilę obecną nie wiadomo, kto będzie jego zastępcą na Camp Nou.

źródło: transfery.info