Zwycięstwo Napoli

Za nami kolejny mecz i następny zwycięstwo Napoli. Tym razem podopieczni Rafy Beniteza pokonali na wyjeździe Genoa 2:0. Początek sezonu dla gości jest znakomity. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Goran Pandev.

Napoli, jak już dało się przyzwyczaić mecz zaczęła bardzo dobrze. W 14. minucie  Goran Pandev minął dwóch rywali i wpadł rozpędzony w pole karne. Tam nikt go nie zdołał zatrzymać, a ten uderzył mocno i futbolówka wleciała blisko prawego słupka. Chwilę później po szybkiej wymianie podań, na strzał zza pola karnego zdecydował się Ilner, ale piłka przeleciała minimalnie obok bramki. Do wyrównania mogło dojść w 24. minucie. Britos świetnie zagrał futbolówkę przed bramkę Napoli, do niej dopadł Calaio, ale Reina uratował swój zespół.Po tej akcji, goście wyszli z szybką kontrą.  Podanie wzdłuż pola karnego do stojącego przed bramką Pandeva, a macedoński piłkarz z łatwością skierował piłkę do siatki.

Druga połowa była dość senna, żadnej z drużyn nie było łatwo przebić się przez defensywę rywali. Dopiero w 62. minucie Calaio dośrodkował w pole karne, ale jeden z ofensywnych pomocników źle uderzył i futbolówka przeleciała nad poprzeczką.  Jeszcze przed zakończeniem spotkania, Sime Vrsaljko  po zamieszaniu w polu kanrym, oddał strzał, ale Pepe Reina po raz koleny uratował swój zespół prze utratą bramki.